Понеділок, 2023-02-06, 9:29 PMГоловна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог статтей
Головна » Статті » Матеріали

Законодавство

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ


Прес-служба
тел. 8044 279 23 15
8050 904 07 79
vetpress@vet.gov.ua

www.vet.gov.ua


Затверджено порядок видачі міжнародних ветеринарних
сертифікатів для експорту м’яса птиці до країн
Євросоюзу


   

   Державний комітет ветеринарної медицини затвердив порядок видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів для експорту м'яса птиці в країни Європейського Союзу. Про це повідомила прес-служба Держкомветмедицини.
   Даний порядок затверджений відповідним наказом комітету.
   Порядок розроблений з метою впровадження системи інтегрованого державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду в Україні при проведенні процедури сертифікації харчових продуктів тваринного походження, зокрема при видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів.
   Документ визначає єдині вимоги в частині видачі ветеринарних документів на м'ясо птиці в країни ЄС, зокрема, видача міжнародних ветеринарних сертифікатів здійснюватиметься офіційними лікарями ветеринарної медицини операторам потужностей (підприємствам), які отримали експлуатаційний дозвіл.
   При цьому окремим пунктом визначено питання впровадження на потужностях (підприємствах), які мають намір експортувати м'ясо птиці в ЄС, системи HACCP або аналогічних систем забезпечення безпеки і якості продукції.
   Сертифікат видається лікарями ветеринарної медицини відповідно до вимог країни-імпортера в частині його форми і змісту після звернення заявника.
  Як повідомлялося, один з найбільших виробників м'яса птиці компанія "Миронівський хлібопродукт" сподівався на отримання дозволу почати експорт м'яса птиці в країни Європейського Союзу до 2010 року.
   За підсумками інспекції, проведеної в червні 2009 року, Генеральний директорат Європейської комісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО) відзначив відсутність гарантій відпо-
відності продукції птахівництва, що виробляється в Україні, стандартам Європейського Союзу.
    Відповідним наказом Держкомветмедицини (№ 535- 17.12.2009р.) затверджено Порядок видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів для експорту м’яса птиці в країни ЄС. Порядок розроблено з метою впровадження системи інтегрованого державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду в Україні при проведені процедури сертифікації харчових продуктів тваринного походження, зокрема при видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів.
    Такий підхід буде позитивно впливати на розвиток співробітництва між Україною і Європейським Союзом та сприяти просуванню продуктів птахівництва українського виробництва до країн ЄС.
Документ визначає єдині вимоги щодо видачі ветеринарних документів на м'ясо птиці до країн ЄС, зокрема видача міжнародних ветеринарних сертифікатів буде здійснюватись офіційними лікарями ветеринарної медицини операторам потужності (об'єкта), які отримали експлуатаційний дозвіл.
  Окремо визначено питання запровадження на потужностях (об'єктах), які мають намір експортувати м'ясо птиці до країн ЄС, систем аналізу ризиків та контролю (регулювання) у критичних точках
(НАССР) або аналогічних систем забезпечення безпечності та якості продукції.
   Сертифікат видається лікарями ветеринарної медицини відповідно до вимог країни – імпортера стосовно його форми та змісту після звернення заявника або уповноваженої ним особи.

Категорія: Матеріали | Додав: Леонов (2010-03-02) | Автор: Тваринництво України E W
Переглядів: 884 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2023 |